Aktualności

 

Klasy siódme na lodowisku

            W dniu 17 stycznia 2018 roku dziewczęta z klasy siódmej wzięły udział w lekcji wychowania fizycznego na Lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Należy podkreślić, że tym razem również dopisała piękna pogoda. Osoby, które pierwszy raz były na lodowisku także opanowały podstawowe umiejętności jazdy na łyżwach. Wyjazd został zorganizowany przez mgr Lilianę Dziedzic i dr Krzysztofa Warchoła, profesora oświaty.

Krzysztof Warchoł

 

Tytuł wicemistrzyń powiatu przeworskiego

    W dniu 16 stycznia 2018 roku w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół: Adamówki, Sieniawy, Gniewczyny i Zarzecza. Nasze dziewczęta w składzie: Milena Taciuch, Kinga Świtalska, Patrycja Kasperska, Julia Żak, Weronika Mazur, Julia Niećko, Kinga Kozłowska, Julia Pawłowska, Kinga Stecura, Agata Domka, Natalia Płocica, Sandra Stabryła, Paulina Mazur, Paulina Stęc i Wiktoria Zając po roku przerwy wróciły na podium tych zawodów, zajmując II miejsce. W finale reprezentacja naszej szkoły uległa nieznacznie jedną bramką reprezentacji Gimnazjum z Gniewczyny (3:4). Zawody zostały zorganizowane przez dr Krzysztofa Warchoła, prof. oświaty. Wielkie gratulacje dla całej reprezentacji.

Krzysztof Warchoł

 

 

Wyjazd na lodowisko do Jarosławia

            W dniu 9 stycznia 2018 roku uczennice klasy VI i VII w nagrodę za wygranie powiatowych zawodów w piłce ręcznej uczestniczyły w wyjeździe na sztuczne lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Była to bardzo ciekawa i interesująca lekcja wychowania fizycznego połączona z nauką jazdy na łyżwach. Wyjazd został zorganizowany przez dr Krzysztofa Warchoła, prof. oświaty.

Krzysztof Warchoł

 

 

 

Sukces naszych piłkarek ręcznych

            W dniu 12 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze dziewczęta w składzie: Franciszka Płocica, Julia Balawender, Emilia Rząsa, Julia Kałamarz, Amelia Stempak, Natalia Szczepańska, Karolina Płocica, Amelia Kasperska, Aleksandra Gąsior, Kinga Machaj i Karolina Gołąb zajęły I miejsce, pokonując w finale dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Gaci 2: 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku 7:6. W ten sposób nasze piłkarki ręczne będą reprezentowały powiat przeworski w zawodach wyższego szczebla. Opiekunem drużyny był dr Krzysztof Warchoł, prof. ośw.

Serdeczne gratulacje

 

 

Uczymy się pływać

Z częstotliwością raz na dwa tygodnie grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką instruktora pływania dra Krzysztofa Warchoła, prof. ośw. i mgr Katarzyny Warchoł uczy się pływania kraulem A na piersiach i kraulem B na grzbiecie, jak również korzysta z wodnych urządzeń rekreacyjnych, które znajdują się na obiekcie Krytej pływalni w Jarosławiu. Najważniejszym celem tych zajęć jest opanowanie techniki pływania w stopniu umożliwiającym zdanie egzaminu na kartę pływacką. Aktualnie ciężko pracujemy na ten cel.

 

 

Wyjazd na rolki do Przeworska

W dniu 11 października 2017 roku klasa III a, a w dniu 18 października klasa II Gimnazjum uczestniczyły w wyjeździe na rolki do Przeworska. Zajęcia jazdy na rolkach i wrotkach odbywały się na torze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przeworsku.

dr Krzysztof Warchoł, prof. ośw.

Aktywność fizyczna w terenie

Mając na względzie walory sprawnościowe a przede wszystkim zdrowotne aktywności fizycznej w terenie, takie jak: większa intensywność zajęć mierzona częstością skurczów serca na minutę, duża objętość zajęć, hartowanie organizmu na zamiany pogody i temperatury, lepsze samopoczucie, poprawa wydolności fizycznej itp. Uczennice klas gimnazjalnych i klasy VI realizują raz w miesiącu tzw. Tydzień dla zdrowia. Są tą zajęcia wychowania fizycznego z Nordic walking oraz zabaw ruchowych w terenie. Zajęcia prowadzi dr Krzysztof Warchoł, prof. ośw.

dr Krzysztof Warchoł, prof. ośw.

 

 


 

 


 

NASZE SUKCESY

 

W miesiącu maju i czerwcu odbywały się ostatnie gminne i powiatowe zawody sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W tych zawodach nasi reprezentanci odnieśli znaczące sukcesy sportowe.
 
II miejsce w Powiatowych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt.
IV miejsce w Powiatowych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.
II miejsce w Powiatowych zawodach w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt.
III miejsce w Powiatowych zawodach w trójboju lekkoatletycznym chłopców.
I miejsce w Powiatowych zawodach w lidze lekkoatletycznej chłopców.
II miejsce w Powiatowych zawodach w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
III miejsce w Powiatowych zawodach w piłce nożnej dziewcząt.
IV miejsce w Powiatowych zawodach w piłce nożnej chłopców.
 
Zawody zostały zorganizowane na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu
 
Wszystkim uczestnikom zawodów sportowych w całym roku szkolnym 2016/2017 składamy serdeczne podziękowania i życzymy spokojnego oraz radosnego wypoczynku w okresie wakacji.
 
Nauczyciele wychowania fizycznego
zatrudnieni w Zespole Szkół w Zarzeczu