Babcia i Dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomóc… Nie umiemy sobie wyobrazić naszego dzieciństwa i późniejszych lat życia bez babcinej obecności. Pamiętamy o nich wszystkich zarówno o tych, których już nie ma z nami, jak i o tych, które jeszcze nam towarzyszą i nieraz, mimo podeszłego wieku i chorób, zawsze mają dla nas uśmiech i są skłonne do pomocy. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się coraz cieplej na sercu, bo to przecież jest święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. W  naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To  dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

23 stycznia 2025 roku wzorem ubiegłego roku ta wspaniała uroczystość odbyła się w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.

Tego dnia nasze kochane Babcie i Kochani Dziadkowie tłumnie pojawili się w hali sportowej. Niektórzy z nich przyjechali nawet z bardzo odległych miejscowości. Frekwencja jak co roku dopisała. Hala wypełniona była po brzegi.

Swoją obecnością zaszczycili również Dyrektorzy naszej szkoły Pan Krzysztof Majkowski i Pan Jan Szajny.

W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.  Artyści z klas trzecich pod czujnym okiem swoich pań z przejęciem odtwarzali swoje role, a  repertuar był bardzo bogaty. Były wesołe scenki, skecze, tańce i piosenki. Szanowni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Na koniec części artystycznej wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości pięknymi upominkami oraz zaśpiewały „Sto lat”

Następnie  głos zabrał v-ce Dyrektor Szkoły Pan Jan Szajny, który podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej uroczystości: nauczycielkom, które przygotowały część artystyczną, rodzicom za pomoc w organizacji oraz złożył wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Czas umilały przeboje muzyczne do tańca i śpiewu. Spotkanie było świetną okazją do kultywowania tradycji szkolnych, zacieśnienia więzi rodzinnej i udanej zabawy wnucząt z Babcią i Dziadziem.

Gorące słowa podziękowania należy skierować również do rodziców, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Najlepiej wyrażą to słowa piosenki:

 „Jak to dawniej było każdy z Was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

By admin