Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

 

akuch14 maja 2019 r. odbył się finał kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Uczestniczyła w nim młodzież naszej szkoły, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu i Szkoły Podstawowej z Żurawiczek. Tegoroczny konkurs miał nieco inną formę jak dotychczasowe. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i zaprezentowaniu w grupach dwuosobowych gry dydaktycznej dotyczącej zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, wolnego od używek. I miejsce przypadło najmłodszym uczestnikom, uczniom klasy VI z Żurawiczek. Nasi uczniowie, Aleksander Biały i Norbert Bielec, zajęli II miejsce, a pozostali wyróżnienia. Podczas finału odbyły się tradycyjnie warsztaty kulinarne, prowadzone przez starszych kolegów, absolwentów Technikum Żywienia. W ramach warsztatów uczestnicy przygotowywali pyszne desery i danie obiadowe z kurczakiem. Wspólne zajęcia były doskonałym sposobem na ćwiczenie sztuki kulinarnej, przypomnienie zasad zdrowego żywienia w myśl łączenia przyjemnego z pożytecznym, a przede wszystkim integrację młodzieży.

Czytaj więcej...

LAUREATKA VI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „ŚLADEM WIELKICH POLAKÓW”

asladW Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbyła się VI edycja Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”. Patronat nad Konkursem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrz Miasta Jarosławia. Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy o Wielkich Polakach, ich życiu i twórczości. Ze względu na przypadającą w tym roku 210 rocznicę urodzin Juliusz Słowackiego,VI edycja została poświęcona temu wybitnemu Polakowi. Konkurs adresowany jest uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.

W kategorii literackiej tego Konkursu tj. wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego wzięła udział uczennica klasy III a naszego gimnazjum Aleksandra Majkut , która uzyskała tytuł laureata.

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY DIECEZJALNEJ RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

akonk19Dnia 15 maja br. w Zespole Szkół w Zarzeczu odbył się Konkurs Interdyscyplinarny Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej. Celem konkursu było dzielenie się wiedzą, rywalizacja sportowa oraz integracja uczniów i nauczycieli Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Małgorzata Byrwa – Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze.

W konkursie wzięli udział uczniowie w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum). Udział w konkursie zgłosiło 19 drużyn ze szkół z terenu Diecezji Przemyskiej noszących imię Jana Pawła II. Konkurs miał formę drużynową i przebiegał w dwóch etapach . Pierwszy etap – wiedzy obejmował zagadnienia z wybranych przedmiotów w obrębie podstawy programowej. Drugi etap – sportowy to ćwiczenia i zabawy lekkoatletyczne.

Czytaj więcej...

3 Maja - uroczystości szkolne

amajszW dniu 7 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV a i IV b SP oraz III a PG przygotowali część artystyczną, która składała się z wierszy i pieśni o Ojczyźnie oraz krótkiej scenki historycznej przypominającej to ważne dla nas wszystkich wydarzenie historyczne. Uczniowie wcielili się w postaci z epoki, a powagi dodały im oczywiście stroje. Ponadto uczniowie klasy III a PG w przepięknych strojach zaprezentowali nasz taniec narodowy „Polonez”. Warto dodać, że powyższa akademia odbywała się na tle prezentacji multimedialnej, która wzbogaciła przedstawiane wydarzenie. (Zdjęcia w galerii szkoły)

                                                                                                          Barbara Zięba