A w sadzie cicho…

20jablko6 marca odbył się w naszej szkole apel promujący projekt „Tradycyjny sad”. Na początku uczniowie z grupy Eko- sadownicy przybliżyli wszystkim założenia projektu i opowiedzieli dlaczego restytucja starych odmian drzew owocowych jest istotna.

Następnie Panowie Marcin Fujarowicz i Stanisław Jamrozik podzielili się z nami swoją wiedzą na temat rolnictwa i sadownictwa ekologicznego. Obaj Panowie wspierają nas w realizacji projektu „Tradycyjny sad”. Pan Stanisław Jamrozik jest specjalistą z zakresu uprawy owoców miękkich i sadownictwa, w tym metodami ekologicznymi. To wieloletni kierownik Sadowniczej Stacji Badawczo-Dydaktycznej katedry ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Doradca, agrotechnik, pracownik działu surowcowego firmy Bioconcept-Gardenia Sp. z o.o. i  Grupy Producentów Bio-Food Roztocze Sp. z o.o. Pan Marcin Fujarowicz jest rolnikiem. Wraz z żoną prowadzi gospodarstwo ekologiczne. Również jest pracownikiem Grupy Producentów Bio-Food Roztocze Sp. z o.o.

Kolejnym punktem naszej imprezy był Quiz dotyczący zagadnień poruszanych we wcześniejszych wystąpieniach uczniów i naszych ekspertów. Na koniec na wszystkich uczestników apelu czekała niespodzianka. Było to owocowe smoothie przygotowane przez pracowników Grupy Producentów Bio-Food Roztocze. Dodatkową atrakcją było to, że chętni mogli sami przygotować smoothie…pedałując na rowerze.