Wycieczka do Muzeum Lalek w Pilźnie

alalkip18 czerwca przedszkolaki z Publicznego Przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Lalek w Pilźnie.

Podczas wycieczki dzieci oglądały wystawy lalek z różnych stron świata, nowoczesną wystawę multimedialną, słuchały różnych opowieści oraz legend na babcinym strychu. Z udziałem przewodnika przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu światła, oglądały wystawę starych zabawek ,,Zabawki babci, mamy i moje" oraz podziwiały japońskie lalki antyczne i obrzędowe ubrane w stroje narodowe

W czasie zwiedzania mogliśmy również zapoznać się z rękodzielniczym procesem wytwarzania lalek z różnych tworzyw, które powstają w pracowni krawiectwa. Ciekawym momentem dla przedszkolaków było samodzielne tworzenie, według własnego pomysłu kukiełki, pod okiem fachowców pracujących w Muzeum Lalki i zabranie jej ze sobą do domu.

Kolejną atrakcją był przejazd do Lipin, gdzie znajdują się miniaturowe zabudowania przeniesione niczym z bajek, tam obok Zamku Śpiącej Królewny jest Domek Babci i Czerwonego Kapturka oraz urocza Wioska Krasnali. Zwiedzaliśmy też starodawną wieś i chatkę czarownicy. Dodatkową atrakcją był obiad w ,,Gospodzie u Wiedźmy” .

Po tak pełnym wrażeń dniu, zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń i emocji wszyscy wróciliśmy szczęśliwi do domu.

Wycieczka była bardzo udana. Dzieci pełne entuzjazmu dzieliły się między sobą wrażeniami. W ich pamięci z pewnością pozostaną miłe wspomnienia z tego pobytu.