Realizacja programów „Bezpieczny patrol” oraz „Dziel się uśmiechem” w naszej szkole.

apatrolProgram „Bezpieczny patrol” dotyczy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i bezpiecznego zachowania oraz udzielania pierwszej pomocy. Partnerem programu jest firma VIMN Poland Sp. z o.o. (Nickelodeon), która jest właścicielem licencji do bajki „Psi Patrol”. Postaci z bajki są bohaterami zeszytów ćwiczeń dla przedszkolaków w 2 grupach wiekowych: 3-4 lata i 5-6 lat. Program zawiera 6 głównych tematów:

  • Wiedza na temat bezpieczeństwa (numery alarmowe).
  • Bezpieczeństwo na drodze.
  • Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu.
  • Bezpieczeństwo podczas wakacji.
  • Bezpieczeństwo w zimie
  • Ekologia, recykling.

   aorbitProgram „Dziel się uśmiechem” to edukacja dzieci w wieku szkolnym w klasach 1-6, dotyczący prawidłowej higieny jamy ustnej. Powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, firmy Mars, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. W związku z tym wszyscy uczniowie klas 1-6 naszej szkoły otrzymali pakiety, w których znalazły się zeszyty edukacyjne, poradnik dotyczący dbania o zęby, pasta, szczoteczka oraz bezcukrowa paczka gumy do żucia „Orbit”. Mamy nadzieję, że działania podejmowane w ramach programu „Dziel się uśmiechem” pozwolą naszym dzieciom uświadomić jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej.

Zeszyty dotyczące programu „Bezpieczny patrol” oraz pakiety programu „Dziel się uśmiechem” zostały właśnie przekazane naszym przedszkolakom oraz uczniom klas 1-6 przez panią Katarzynę Balawender, prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi „Zorza” w Zarzeczu. (Zdjęcia w galerii szkoły)

Serdecznie pani Katarzynie dziękujemy!!!!

Jan Szajny, wicedyrektor szkoły