III POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS DRUGICH I TRZECICH

aort19III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich „Mistrz Ortografii 2019” odbył się 14 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku. Do konkursu przystąpili uczniowie z czternastu szkół z terenu powiatu przeworskiego. Wzięło w nim udział 36 uczniów klas drugich i 25 uczniów klas trzecich.

Szkołę Filialną im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie reprezentowały dwie uczennice klasy III Julia Szklarz i Marianna Stępień oraz uczniowie z klasy II Filip Winiarski i Oliwia Hołysz.

Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. W tym dniu uczniowie zmagali się z pisaniem ze słuchu i uzupełnianką ortograficzną. Po zmaganiach konkursowych na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów laureatom oraz podziękowań dla nauczycieli odbyło się 5 kwietnia 2019 roku w Sali Urzędu Miasta Przeworska.

W kategorii klas II :

 

III miejsce- zajął Filip Winiarski

 

W kategorii klas III :

 

II miejsce- zdobyła Julia Szklarz

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

w ortograficznych zmaganiach.

Danuta Podolak